28 listopada 2012

Primum non nocere!

Dziś o lekarzach. Nie, nie o służbie zdrowia ogólnie, nie o syfie i bałaganie, jaki tam panuje, nie o siedmioletnich oczekiwaniach na wizytę. O lekarzach, tak po prostu!

Sama trochę typów poznałam (niestety) i co nieco zdanie sobie wyrobiłam:jedni zaangażowani, inni bez zapału, jedni słuchający, inni głusi, Ci z powołania i Ci, z przypadku.

Biegając z Filipem po różnych przychodniach, wciąż liczyłam na to, iż w końcu trafimy na kompetentnego i zaangażowanego lekarza. Jednak przychodnie pediatryczne to chyba w statucie mają zapisane: bagatelizować i stosować stwierdzenia: "tak już ma", "taki jego urok"itp.

Wybraliśmy się w do poradni szpitalnej w celu konsultacji gastroenterologicznej, ale dzięki zaangażowaniu pani doktor, udało nam się dostać na jeszcze jedną, nieumówioną, aczkolwiek bardziej sensowną w naszym przypadku wizytę.
W końcu trafiliśmy na kogoś, kto nas wysłuchał, zainteresował się nami i potraktował serio. Mam nadzieję, że nasze obawy zostaną rozwiane, boimy się, ale wiemy jedno: tym razem jesteśmy w dobrych rękach.
W te dobre ręce trafiliśmy zrządzeniem losu, tak musiało być.

Wiem, że wpis jest trochę enigmatyczny, ale na razie nie chcę więcej ujawniać.
Musi być dobrze!


10 komentarzy:

 1. My dziś też byliśmy u pediatry. Już piątego z rzędu. Każdy zaleca co innego na to samo. Dzisiaj przepisano nam Zyrtec, Summamed, Flegamine - ale Panie Boże ileż można truć dziecko tym syfem.. chyba zrezygnuję i będę po domowemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do przeziębienia to u nas podobnie, co lekarz, to inne zalecenia :/

   Usuń
 2. Na pewno będzie dobrze:) Jeśli chodzi o lekarzy to rzeczywiście niełatwo trafić na dobrego, sami tez się trochę naszukaliśmy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz, jak już znalazł się ten właściwy musi być dobrze :)
  Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za wsparcie :)
  Miesiąc oczekiwania przed nami. Nie wiem jak wytrzymamy tyle czasu, ale może dzięki świętom będzie łatwiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. mało jest prawdziwych lekarzy z powołania...

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...